لیپوماتیک یک دستگاه تاییده شده توسط FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) و سیستمی مطمئن، ایمن، موثر و دقیق جهت برداشتن حجم زیادی از چربی از تمامی نواحی بدن می‌باشد. لیپوماتیک را می‌توان به عنوان شیوه‌ای برای لاغری موضعی در نواحی که چربی‌سوزی آن بسیار مشکل یا حتی غیرممکن می‌باشد، نام برد مانند لیپوماتیک شکم، لیپوماتیک پهلو، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک ران، لیپوماتیک پشت و لیپوماتیک غبغب؛ و شاهد نتایج درخشان پس از انجام لیپوماتیک در این نواحی بود. در لیپوماتیک ابتدا سلول‌های چربی توسط حرکت ارتعاشی کانولا شکسته شده و سپس به آرامی از ناحیه تحت درمان تخلیه می‌شوند تا بدن شکل و فرم مورد نظر را پیدا کند. لیپوماتیک کاملاً ایمن بوده و مشکلات ایمنی لیپوساکشن سنتی را ندارد، سیستم ایمنی فعال این روش از بافت‌های بدن نظیر رگ‌های عصبی، رگ‌های خونی و ماهیچه‌ها محافظت می‌کند. لیپوماتیک با ۶۰۰ ویبراسیون در دقیقه چربی‌های اضافه را از بدن تخلیه کرده و نتایج مطلوبی در بر دارد. لیپوماتیک علاوه بر اینکه کبودی کمتری بر جای می‌گذارد موجب کسب پوستی هموارتر و برآمدگی‌های کمتر می‌شود.

کلینیک زیبایی پارس مهر آماده ارائه انواع خدمات لیپوماتیک توسط مجرب‌ترین پزشکان با تخصصی‌ترین تجهیزات به شما عزیزان می‌باشدو برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی پارس مهر مشورت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت جهت لیپوماتیک در کلینیک زیبایی پارس مهر با شماره‌های ۸۸۶۴۲۴۵۰-۰۲۱| ۰۹۱۲۸۴۴۴۴۲۰ تماس حاصل فرمایید.

نحوه انجام عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک توسط یک جراح آلمانی به نام Illouz YG توسعه داده شده و از وسیله‌ای به نام کانولا برای تخلیه چربی از بدن استفاده می‌کند که این کار را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند. لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش‌های لیپوساکشن است که ایمن، موثر و راحت می‌باشد.
در واقع عمل لیپوماتیک همان لیپوساکشن است که توسط کانولای مرتعش و مکنده تسریع شده است. لیپوماتیک دارای یک موتور پنوماتیک است که توسط فشار هوا کار می‌کند و کانولا را در سه حالت حرکت می‌دهد: نوسانی، چرخشی و ویبره. این سه حرکت یک حرکت مارپیچ را به وجود می‌آورند (۶۰۰ ویبراسیون در دقیقه) که موجب شکستن بافت چربی می‌شود. این کار باعث می‌شود تا بدون آسیب رساندن به بافت‌های دیگر مانند عضلات، رگ‌های خونی و رگ‌های عصبی بتوان چربی‌های اضافه را از بدن استخراج کرد. این کار موجب می‌شود که دوره نقاهت پس از عمل لیپوماتیک کوتاه‌تر شود. لیپوماتیک میزان دقت را در نواحی از بدن که دسترسی به آن سخت است یا فیبروز زیاد است بالا می‌برد (لیپوساکشن‌های ثانویه یا لیپوساکشن‌های مردانه). آنچه که در این مسیر بسیار اهمیت دارد مراقبت‌های قبل از لیپوماتیک و بعد از لیپوماتیک است که این دو پروسه زمانی در هر چه درخشان‌تر شدن نتیجه عمل لیپوماتیک شما نقش موثری دارند.
لیپوماتیک در مقایسه با دیگر لیپوساکشن‌ها مانند لیپوساکشن اولتراسونیک، لیپوساکشن سنتی یا لیپوساکشن لیزری فاقد برخی عوارض مانند سوختگی پوست (نکروز پوست) می‌باشد و مزایای تکنیک تامیسنت را نیز دارا می‌باشد. لیپوماتیک موجب انقباض وسیع‌تر پوست شده و نتایج بهتری را در نواحی فیبروتیک دربردارد.

مزایای لیپوماتیک

در زیر به مزایای لیپوماتیک به‌روزترین و کامل‌ترین عمل لاغری به طور خلاصه اشاره می‌کنیم:

  • سیستم امنیت فعال لیپوماتیک هنگام برخورد با بافت‌های غیر چربی دستگاه را متوقف می‌کند
  • جراحت کمتر (کاهش زیاد کبودی و ورم)
  • بهبود کیفیت پوست (انقباض عالی پوست)
  • راحتی و خستگی کمتر برای جراح پلاستیک و عملی دقیق‌تر و ملایم‌تر برای بیمار
  • نیاز به مدت زمان کمتر جهت انجام عمل
  • درد کمتر
  • بهبودی سریع‌تر

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن اولتراسونیک

به طور کلی لیپوساکشن اولتراسونیک یک روش جراحی منسوخ است، یعنی هم دستگاه استفاده شده در این روش و هم نگرشی که در انجام آن وجود دارد قدیمی است، در نتیجه معمولاً نتایج رضایت بخشی هم از آن به دست نمی‌آید. لیپوساکشن اولتراسونیک نیازمند حجم زیادی از مایع تامیسنت است و انرژی اولتراسونیک باید توسط یک لوله فلزی به بافت چربی برسد و آن را گرم کند تا سلول‌های چربی شکسته شوند. فرض کنید که چربی مانند یک تکه جامد از بدن شماست و موج‌های اولتراسونیک آن را آب می‌کنند. بدن شما فشاری را بیش از آنچه که باید تحمل می‌کند. علاوه بر این انرژی اولتراسونیک نه تنها سلول‌های چربی را در هم می‌شکند بلکه به رگ‌های عصبی، رگ‌های خونی و عضلات آسیب وارد می‌کند. این فرآیند خشن شکستن بافت چربی دردی غیر قابل تحمل و ورم شدیدی را در بر داشته و مدت دوره نقاهت آن نیز طولانی است.
اما لیپوماتیک بر خلاف لیپوساکشن سنتی فرآیندی بسیار ملایم‌تر است. کانولای لیپوماتیک با کمک فشار هوا به طور خودکار به صورت ۳۶۰ درجه می‌چرخد تا بافت چربی را سست کرده و به طور همزمان آن را از بدن تخلیه کند. در صورت برخورد کانولا با بافت غیر چربی، سیستم امنیت داخلی دستگاه لیپوماتیک عملکرد دستگاه را متوقف می‌کند. به عبارت دیگر لیپوماتیک از رگ‌های عصبی، رگ‌های خونی و عضلات محافظت کرده و چربی را به خوبی بر‌می‌دارد. لیپوماتیک کار جراحان پلاستیک را بسیار راحت‌تر کرده، در نتیجه می‌توانند تمرکز خود را بیشتر بر روی فرم‌دهی بدن بگذارند و عمل را در مدت زمان کوتاه‌تری انجام دهند. جراحات، ورم، کبودی و دوره نقاهت عمل لیپوماتیک نیز بسیار کمتر از روش‌های دیگر لیپوساکشن می‌باشد. نتایج به دست آمده از عمل لیپوماتیک بسیار رضایت‌بخش بوده و خود فرآیند لیپوماتیک دارای درد و دوره نقاهت کمتر نیز می‌باشد.

نتایج پس از انجام لیپوماتیک

باید توجه داشته باشید که ممکن است نتایج لیپوماتیک تا سه ماه پس از انجام عمل کاملاً قابل مشاهده نباشد چون این مدت طول می‌کشد تا ورم و کبودی ناشی از لیپوماتیک فروکش کرده و پوست حالت طبیعی خود را به دست بیاورد. ورم و کبودی ناشی از لیپوساکشن تا ۳ روز پس از انجام عمل رو به افزایش است اما پس از دو هفته به حداقل می‌رسد. حدود ۱ ماه طول می‌کشد تا بدن حالت طبیعی خود را باز یابد. تاثیر واقعی لیپوماتیک ۲ ماه پس از جراحی خود را نشان می‌دهد. کمی سفتی در ناحیه تحت درمان طبیعی است و باید سعی کنید تا با ماساژهای ملایم دوره نقاهت و بهبودی را تا ۱٫۵ ماه کاهش دهید (بدون ماساژ ۲ الی ۳ ماه طول می‌کشد تا ناحیه تحت درمان نرمی خود را باز یابد). اما نتایج عمل لیپوماتیک به هیچ عنوان تحت تاثیر ماساژ دادن یا ندادن نمی‌باشد.
تا ۲ الی ۳ ماه باید گن مخصوص را به تن کنید و فقط هنگام دوش گرفتن می‌توانید آن را از تن در بیاورید. بیمار معمولاً می‌تواند روز پس از عمل لیپوماتیک به فعالیت‌های روزانه خود باز گردد اما باید تا ۱ هفته از انجام فعالیت‌های شدید خودداری نماید.

مراقبت‌های بعد از عمل لیپوماتیک

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک جهت دستیابی به بهترین نتایج بسیار مهم هستند. بعد از لیپوماتیک نواحی که تحت درمان قرار گرفته‌اند دیگر به اندازه قبل سلول چربی ندارند. زمانی که انسان به سن بلوغ می‌رسد تعداد سلول‌های چربی درون بدن او ثابت می‌شود. لیپوماتیک سلول‌های چربی اضافه را از ناحیه مورد نظر برمی‌دارد. اما هر تعداد سلول چربی که باقی بمانند با افزایش وزن دوباره گسترش پیدا می‌کنند. اگر وزنتان بسیار بالا برود ممکن است نواحی که تحت عمل قرار نگرفته‌اند مانند صورت، بازوها، کفل، گردن و سینه‌ها حالت بادکنکی پیدا کنند! بنابراین اگر پس از انجام عمل لیپوماتیک مراقب بدن خود نباشید، یعنی رژیم غدایی مناسبی در پیش نگیرید و ورزش نکنید ممکن است نتایج درمان از بین بروند.

پس از انجام لیپوماتیک نیازی به ماساژ نخواهد بود

یک عمل لیپوماتیک موفق نیازی به ماساژهای پس از جراحی با داروهای طبی ندارد. پوست انسان قادر است که بازتولید شود و خود را ترمیم کند و تنها کاری که باید پس از عمل لیپوماتیک انجام دهید این است که گن مخصوصی را برای مدت زمانی کوتاه بپوشید. ماساژ آرام پوست با لوسیون‌های مخصوص پس از استحمام در تسریع روند بهبود تاثیر بسزایی دارد. ۲ الی ۳ ماه پس از جراحی پوست شما باید قابلیت ارتجاعی و سفتی خود را به دست بیاورد.